Dondurmacci'den diyet yapanlara ve diyabetlilere müjde!

Harika lezzette, lifle zenginleştirilmiş stevialı light dondurmalarımız çıktı.

Kalori alımını azaltmak isteyen, düşük glisemik indeksli beslenmeye özen gösteren veya diyabetli olduğu için ilave şeker içeren gıdalardan kaçınan müşterilerimiz de artık gönül rahatlığıyla Dondurmacci'nin lezzetli dondurmalarının tadına varabilecek.

Şeker yerine Fibrelleprebiyotik lifli stevialı tatlandırıcı kullanılarak hazırlanmış olan, yağı ve enerjisi azaltılmış, lifle zenginleştirilmiş light dondurma çeşitlerimiz hem de alıştığınız mükemmel Dondurmacci lezzetiyle artık tüm müşterilerimizin beğenisine sunuluyor. Yeni light dondurmalarımızın eşssiz özellikleri şu şekilde:

Şeker İlavesiz : Light dondurmalarımız sütte doğal olarak bulunan az miktardaki süt şekeri laktoz dışında ilave şeker kullanılmadan hazırlandı. Stevia bitkisinden elde edilen doğal bir tatlandırıcı olan doğal steviol glikozitlerle tatlandırılan dondurmalarımızın tatlılığı ise normal dondurmalarımızdan farksız.

%30 Az Kalori %50 Az Yağ : Light dondurmalarımız normal dondurmalarımıza kıyasla çeşidine göre enaz %50 daha az yağ ve %30 daha az şeker içeriyor. Zaten yoğun enerrji içermeyen bir tatlı olan dondurmalarımız artık daha da hafif ve diyetlerinizde gönül rahatlığıyla yer verebilirsiniz.

Kan Şekerini Hızla Yükseltmiyor : Gerek düşük glisemik indeksli beslenme programı uygulayan gerekse diyabetli hastalarımız için artık rahatlıkla tüketebilecekleri, kan şekerini hızla yükseltmeyen bir dondurma var. Light dondurmalarımızda şeker yerine kullandığımız prebiyotik lifli stevialı tatlandırıcıda bulunan prebiyotik lifler polidekstroz ve inlin ile eritritol ve stevia sindirilmedikleri için kan şekerini hiç yükseltmiyorlar, kısmen sindirilen ve çok düşük glisemik indekse sahip olan maltitol ise kan şekerinde hızlı bir yükselmeye neden olmuyor. Sütlü dondurma çeşitlerimizde doğal olarak bulunan düşük miktardaki süt şekeri de çok sınırlı bir etki yaptığından light dondurmalarımız kan şekeri kontrolüne özen gösteren müşterilerimiz için uygun bir seçenek oluşturuyorlar.

Prebiyotik Lifle Zenginleştirilmiş : Sağlıklı beslenmenin vazgeçilmez öğelerinden olan, ancak genellikle yeterli düzeyde tüketmediğimiz lifler açısından da zenginleştirilmiş olan light dondurmalarımızın 1 porsiyonunda (100 ml) yaklaşık 5 gram yani 2 orta boy elma kadar lif bulunduğunu bilyormuydunuz? Hindiba bitkisinden elde edilen inülin ile birlikte bir başka prebiyotik özellikli lif olan polidekstroz ile zenginleştirilmiş olan light dondurmalarımız, sağlıklı ve düzenli bir sindirim sistemi için yeterli düzeyde lif tüketmek isteyen müşterilerimiz için çok lezzetli bir seçenek sunuyor.

Birbirinden lezzetli light dondurmalarımız Dondumacci kalitesiyle sizleri bekliyor.Şeker
İlavesiz
Fiori Di Latte Di Buffalo
Yeni Manda Sütümüz
Kan Şekerini
Hızla Yükseltmiyor

HABERDAR OLMAK İÇİN E-BÜLTENE KATILIN